Kontaktní osoba

Mgr. Marcela Vaňatková
E-mail: vanatkova@kdpcr.cz
Tel.: 542422329

Česko-rakouský daňový seminář

Specializovaný seminář se zaměří na praktické otázky daňového poradenství a podnikání v České republice a Rakousku. Jedná se o první seminář z řady plánovaných seminářů na přeshraniční daňovou problematiku a jeho cílem je propojení českých a rakouských daňových poradců.

Pro koho je kurz určen

Seminář je určen zejména pro české a rakouské daňové poradce a osoby podnikající v obou státech a další odbornou veřejnost.

Obsahová náplň

  • Právní předpoklady podnikání v Rakousku;
  • Vysílání zaměstnanců / mezinárodní pronájem pracovní síly;
  • Daň z příjmů fyzických a právnických osob;
  • Daň z přidané hodnoty. 

Organizační pokyny

Podrobné informace k semináři najdete na http://www.kdpcr.cz/csat-seminar2017 

Termíny

Nenalezeny žádné termíny kurzu


Přednášející

Mgr. Markéta  Deimelová

Mgr. Markéta Deimelová

Partnerka mezinárodní advokátní kanceláře Taylor Wessing. Je českou advokátkou a evropskou advokátkou usazenou v Rakousku. Poskytuje právní poradenství jak národním, tak mezinárodně působícím klientům, především v obchodních záležitostech. Specializuje se především na oblast hospodářské soutěže a oblast veřejných zakázek, zejména také na oblast spojování soutěžitelů a antimonopolní vyšetřování. Je členkou Life Sciences skupiny. Má také zkušenosti v oblasti zdravotní péče, Consumer & Retail či v logistice a dopravě.

Ing. Gabriela Hrachovinová, LL.M.

Ing. Gabriela Hrachovinová, LL.M.

Absolvovala VŠE v Praze, postgraduální studium na PF Univerzity Karlovy a postgraduální studium Mezinárodního daňového práva na Wirtschaftstuniversität ve Vídni. Certifikát kouče a trenéra získala v Německu. Má více jak dvacetileté zkušenosti na vrcholových manažerských pozicích ve firmách v segmentu obchodu, realit, finančních investic, strojírenství i retailu.

Ing. Igor Pantůček

Ing. Igor Pantůček

daňový poradce, zkušební komisař KDP ČR, lektor řady vysokých škol a vzdělávacích agentur, specializuje se na daň z přidané hodnoty, daň z příjmů, silniční daň a další

Mag. Georg Stöger

Mag. Georg Stöger

Daňový poradce v Rakousku, specializuje se na řešení mezinárodních daňových případů. Zakladatelem daňové společnosti AUDITOR v České republice a na Slovensku a daňové společnosti Stöger & Partner v Rakousku, jejichž jednatelem je již 25 let. Mluví německy a anglicky. Honorárním konzulem Rakouské republiky byl jmenovaný v roce 2014.

Mag. Natália Šenková, LL.M.

Mag. Natália Šenková, LL.M.

Natália Šenková získala titul Mag. i LL.M. ze studií mezinárodního daňového práva na ekonomické univerzitě (Wirtschaftsuniversität) ve Vídni. Je českou a slovenskou daňovou poradkyní. Pracuje v poradenské skupině AUDITOR, kde je vedoucí kanceláře v Brně a zároveň jednatelkou slovenské kanceláře. Specializuje se na problematiku mezinárodního zdaňování. Mluví slovensky, česky, německy a anglicky.