Kontaktní osoba

Mgr. Marcela Vaňatková
E-mail: vanatkova@kdpcr.cz
Tel.: 542422329

Česko-rakouský daňový seminář

Specializovaný seminář se zaměří na praktické otázky daňového poradenství a podnikání v České republice a Rakousku. Jedná se o první seminář z řady plánovaných seminářů na přeshraniční daňovou problematiku a jeho cílem je propojení českých a rakouských daňových poradců.

Pro koho je kurz určen

Seminář je určen zejména pro české a rakouské daňové poradce a osoby podnikající v obou státech a další odbornou veřejnost.

Obsahová náplň

  • Právní předpoklady podnikání v Rakousku;
  • Vysílání zaměstnanců / mezinárodní pronájem pracovní síly;
  • Daň z příjmů fyzických a právnických osob;
  • Daň z přidané hodnoty. 

Organizační pokyny

Podrobné informace k semináři najdete na http://www.kdpcr.cz/csat-seminar2017 

Termíny kurzu

ID: Termín: Místo: Volná místa: Cena: Lektoři:
310704 20.04.2017 2017-04-20T17:00:00+02:00 - 21.04.2017 2017-04-21T17:30:00+02:00 Mikulov 4 Mgr. Markéta Deimelová
Ing. Gabriela Hrachovinová, LL.M.
Ing. Igor Pantůček
Mag. Georg Stöger
Mag. Natália Šenková, LL.M.
přihlásit na termín

Přednášející

Mgr. Markéta  Deimelová

Mgr. Markéta Deimelová

Partnerka mezinárodní advokátní kanceláře Taylor Wessing. Je českou advokátkou a evropskou usazenou advokátkou v Rakousku. Poskytuje právní poradenství jak národním, tak mezinárodně působícím klientům, především v obchodních záležitostech. Specializuje se především na oblast hospodářské soutěže a oblast veřejných zakázek, zejména také na oblast spojování soutěžitelů a antimonopolní vyšetřování. Je členkou Life Sciences skupiny. Má také zkušenosti v oblasti zdravotní péče, Consumer & Retail či v logistice a dopravě.

Ing. Gabriela Hrachovinová, LL.M.

Ing. Gabriela Hrachovinová, LL.M.

Absolvovala VŠE v Praze, postgraduální studium na PF Univerzity Karlovy a postgraduální studium Mezinárodního daňového práva na Wirtschaftstuniversität ve Vídni. Certifikát kouče a trenéra získala v Německu. Má více jak dvacetileté zkušenosti na vrcholových manažerských pozicích ve firmách v segmentu obchodu, realit, finančních investic, strojírenství i retailu. Do března 2017 působila ve vrcholovém managementu ve společnostech DEICHMANN ČR a SR, m.j. byla členem mezinárodního daňového kolegia společnosti DEICHMANN SE.

Ing. Igor Pantůček

daňový poradce č. 3969, zkušební komisař KDP ČR, lektor řady vysokých škol a vzdělávacích agentur, specializuje se na daň z přidané hodnoty, daň z příjmů, silniční daň a další

Mag.  Georg Stöger

Mag. Georg Stöger

Daňový poradce v Rakousku, specializuje se na řešení mezinárodních daňových případů. Zakladatelem daňové společnosti AUDITOR v České republice a na Slovensku a daňové společnosti Stöger & Partner v Rakousku, jejichž jednatelem je již 25 let. Mluví německy a anglicky. Honorárním konzulem Rakouské republiky byl jmenovaný v roce 2014.

Mag. Natália Šenková, LL.M.

Mag. Natália Šenková, LL.M.

Natália Šenková získala titul Mag. i LL.M. ze studií mezinárodního daňového práva na ekonomické univerzitě (Wirtschaftsuniversität) ve Vídni. Je českou a slovenskou daňovou poradkyní. Pracuje v poradenské skupině AUDITOR, kde je vedoucí kanceláře v Brně a zároveň jednatelkou slovenské kanceláře. Specializuje se na problematiku mezinárodního zdaňování. Mluví slovensky, česky, německy a anglicky.