Průvodce českými účetními standardy v návaznosti na rozpočtová pravidla, zákon o obcích a další právní předpisy 2018

TEORIE A VYŘEŠENÉ PŘÍKLADY - komplet 2 publikací

S možností stažení e-booku.

2 178 vč DPH
skladem

KOMPLET 2 PUBLIKACÍ:

1) Průvodce českými účetními standardy v návaznosti na rozpočtová pravidla, zákon o obcích a další právní předpisy -  TEORIE 
Veřejná správa
- obce, DSO
- příspěvkové organizace

2) Průvodce českými účetními standardy v návaznosti na na rozpočtová pravidla, zákon o obcích a další právní předpisy - VYŘEŠENÉ  PŘÍKLADY 
Veřejná správa
- obce, DSO

Úvodní slovo autorky:

Milé kolegyně, vážení kolegové,

držíte v ruce knihu, která byla dlouho mým snem...
Není to jedna kniha, ale jsou to knihy dvě. Jedna je účetní teorií pro obce, DSO a příspěvkové organizace, druhá je plná příkladů pro obce a DSO. Příspěvkové organizace budou mít svoji knihu později – věřím. Příklady jsou samozřejmě provázané na rozpočtovou skladbu a revidovala je moje vzácná kolegyně, ing. Danuše Prokůpková.
Převzala jsem model, který nám dlouho funguje u podnikatelů. Mám radost, že ji opravdu držím v ruce...letošní rok byl plný zádrhelů, které nás zkoušely a vypadalo to, že snad knihy vůbec nevydáme.
A kde se u mne vzaly knihy pro obce? Mezi moje první klienty po auditorských zkouškách patřilo Město Moravský Beroun a jejích příspěvkové organizace. A tak se přihodilo, že celou dobu mého podnikání mne tyto subjekty provázejí. Tímto zdravím moji vzácnou účetní kolegyni paní Vlastu Sekaninovou, se kterou jsme se na městě potkávaly. Patří jí velké díky za to, že chtěla audit právě ode mne.
Věřím, že moje praxe u podnikatelů bude přínosem pro účetní na obci, protože mohu využít porovnání a znalosti zákona o účetnictví. Přiznám se, že už dávno neplatí, že se mají co učit jen účetní na obcích od podnikatelských účetních, ale v mnohém se mohou dnes přiučit podnikatelé od obcí, například v oblasti inventarizací nebo propracované podrozvahové evidenci.
Přeji naší „nové lodičce“, aby neztratila směr a plula dál... Také jí přeji, aby měla v budoucnu každoroční aktualizace a rozšíření díla.
O výsledku zcela určitě rozhodnete Vy, účetní na obcích a DSO.

S láskou 


Pěva Čouková


 

 

 

Autor: Počet stran: 384
Rok vydání: 2018
Vazba: 2x kroužková A4
Nakladatel: Účetní portál