Říká o sobě

Působím jako jednatel a partner v daňové kanceláři Bright Capital s.r.o. pro region Praha a ACCTA Bohemia s.r.o. pro východní Čechy. Daňovému poradenství a účetnictví se plně věnuji od roku 2015 a to jak pro sféru podnikatelů, tak i pro neziskový sektor. V daních se specializuji na daň z příjmů fyzických a právnických osob, DPH a mezinárodní zdanění. Při své práci se snažím jít neustále s dobou a hledám pro klienty funkční řešení, která jim zeštíhlí firemní procesy, zredukují administrativu a ušetří náklady. Mám zkušenosti s optimalizaci finančních procesů pomocí metodiky LEAN a Six Sigma u nadnárodních společností i menších firem. Mimo oblast poradenství se aktivně věnuji akademické činnosti a pravidelně přispívám do odborných periodik a vědeckých časopisů. Jsem členem sekce Komory daňových poradců pro oblast zdanění právnických osob a mezinárodního zdanění. Více informací naleznete na mám Linkedin profilu, popř. na webových stránkách výše zmíněných společností.

Specializace

  • Daň z nemovitých věcí
  • Daň z přidané hodnoty
  • Daň z příjmů fyzických osob
  • Daň z příjmů právnických osob
  • Daňová evidence
  • Mezinárodní zdanění
  • Neziskové organizace
  • Silniční daň
  • Správa daní a poplatků
  • Účetnictví

Jazyky

Angličtina
Němčina

Aktivity

Likvidátor
Oceňování majetku
Účetní expert

Kontaktní informace

Kraj Praha
Sídlo Ondrákové 1288/2, Hlubočepy, 152 00 Praha
Kancelář Ondrákové 1288/2, Hlubočepy, 152 00 Praha
Telefon +420 731 245 232
E-mail kabrt@brightcapital.cz
Datová schránka ipiiv9w
IČO 86981790
CFE Je v Evropském seznamu daňových poradců
KDP 3 roky v evidenci Komory
Více na webu https://www.brightcapital.cz

Služby Tomáše Kábrta využíváme již šestým rokem. Profesionální, ale přátelský přístup, pečlivé zpracování jakéhokoliv zadání (která v reklamním průmyslu nejsou vždy zrovna standartní), spolehlivá komunikace, ochota řešit věci narychlo, ale s dostatečnou pečlivostí - na to vše se při spolupráci můžeme vždy spolehnout. Rozhodně doporučujeme!

Lenka Rambousková
finance

Kdysi mi Tomáš dával do pořádku účetnictví po předchozím účetním a volal s tím, že je účetně vše v pořádku a mimochodem se zmínil, že mi před několika týdny chtěl úřad udělit pokutu 50tis Kč. Obratem na jinak nekompromisní úřad zavolal a vysvětlil jim, že jde o chybu na jejich straně. Úřad věc uznal a žádná pokuta, stres ani dlouhé obhajování nebylo. Každý komu jsem kdy Tomáše doporučil mi dříve či později děkuje. Vedle toho našel i jak své znalosti efektivně přenášet na své kolegy, takže jeho firma roste aniž by mě klesala kvalita jeho služeb.

Jakub Chytil
Manažer v Německé firmě a podnikatel s Českou firmou

Služby Tomáše Kábrta využívá Skautský institut již řadu let. I díky němu jsme si jistí, že máme daně, mzdy i účetnictví v pořádku, což je pro nás, jako skautskou organizaci, nesmírně důležité. Kdykoliv se na Tomáše obrátíme s jakkoliv zapeklitým dotazem, víme, že udělá vše, co je v jeho moci, aby nám pomohl. A že už jsme si na něj pěkný seznam zapeklitostí vymysleli :-). Prošel si s námi otázkami spojenými s vedlejší činností v neziskovém sektoru, různými druhy financování, crowdfundingem, aj. Velmi Tomáše doporučuju právě i pro jeho ochotu řešit nové výzvy a také pro jeho velmi přátelský a lidský přístup.

Eva Staňková
Finanční ředitelka Skautského institutu

Služby Tomáše využíváme již druhým rokem. Velice oceňujeme rychlost, důslednost, preciznost a celkový přístup v rámci vedení účetnictví a mzdové agendy. Spolupráce nám usnadňuje práci, šetří starosti a čas, který můžeme věnovat jiným činnostem. Za nás mohu jedině doporučit

Tomas Livnansky
projektová činnost, realizace staveb

Tomáš si vždy dokázal poradit i s vcelku zapeklitými věcmi včetně přeshraničního styku apod. Vždy se dá na něj spolehnout a co slíbí to splní. Co je potřeba vyřešit vyřeší a co je potřeba zařídit zařídí. Komunikace čistá a jasná a srozumitelná i poučenému člověku.

Marek K.
Majitel

Effective and efficient work and knowledge providing clear advice for the completion of tax positions in a timely manner. As a temporary resident here in CZ, I required tax CZ domicile applications and several subsequent tax declarations submitted to the CZ authorities. Tomas provided clear advise which was easy to understand giving me confidence in the process and the final results. Requests for my information were clear and his responses were prompt and timely. His ability to conduct business in English was excellent and essential to me as a none Czech speaker.

David Walton
FCMA (Retired)

Nastavení spolupráce, předávání podkladů, vždy jasné rady v případě potřeby a bez jediného problému ve spolupráci za poslední roky. Naopak v případech nejasností vždy proaktivně přišel s návrhem řešení či ověřoval informace na úřadech. Mohu dát jen pozitivní referenci.

Jakub Domitra
Executive Director

S pánom Kábrtom spolupracujem už niekoľko rokov, nakoľko máme klientov aj v Českej republike a často potrebujeme riešiť rôzne zložité účtovné a daňové otázky. Počas našej spolupráce som sa vždy mohla spoľahnúť na jeho vynikajúce odborné znalosti v oblasti daňového poradenstva. Oceňujem hlavne jeho vysokokvalifikovaný prístup a schopnosť nájsť optimálne riešenie najrôznejších daňových problémov. Komunikácia s pánom Kábrtom je veľmi príjemná a jeho ochota a schopnosť vysetliť aj zložité daňové koncepty zrozumiteľným spôsobom a nájsť pre klienta to najvhodnejšie riešenie je vítaná pre každého kolegu a spolupracovníka.

Dagmar Čierna
daňový poradca SK

Tomáš Kábrt se stal mým dlouhodobým partnerem pro zpracování daňových přiznání. S ohledem na komplexnost mého finančního profilu, zahrnujícího příjmy ze zahraničí, si cením jeho odborných služeb. Jeho proklientský přístup, spolehlivost a rychlost v provedení jsou pro mě klíčové, zejména v kontextu daňových povinností jak v České republice, tak i ve Spojených státech amerických.

Alena Sanders
HR Project Manager

2x jsem si již nechal od p. Tomáše Kábrta zpracovat podklady pro podání daně a vždy to bylo v pořádku a velmi rychle. Můžu doporučit.

Tomáš B.
OSVČ

S Tomášem Kábrtem spolupracujeme v oblasti účetnictví a daní již několik let a jako rychle se rozvíjející startup ve více než 10 zemích máme specifické potřeby, které s Tomášem řešíme a jsme s jeho službami spokojeni.

Cyril Tůma
CFO

Pan Tomáš Kábrt je vynikající daňový poradce, který nám poskytuje komplexní služby v oblasti účetnictví a daňového poradenství. Jeho schopnosti v mezinárodním účetnictví a daňových záležitostech nám byla obzvlášť cenná při řízení mezinárodních transakcí. S jeho pomocí jsme úspěšně zvládli složité účetní a daňové záležitosti spojené s našimi mezinárodními aktivitami. Pan Kábrt prokázal vysokou profesionalitu a pečlivost při poskytování svých služeb a vždy nás informoval o nejnovějších změnách v daňové legislativě. Díky jeho odborným znalostem a schopnosti přizpůsobit se individuálním potřebám klienta mohu doporučit pana Kábrta pro spolupráci v oblasti účetnictví a daňového poradenství.

Martin Bobek
Jednatel

I highly recommend Tomáš Kábrt as a professional and as a personality . He treated my case very professionally even remotely , he was always willing to explain to me the process , the next steps and the deliverables . He is easily approached via phone or email . I would definitely ask for support again in the future .

OB
Infosec

S pánom Kábrtem spolupracujem už skoro rok a som veľmi rád, že môžem pracovať s človekom kvantita a kvalita plnenia pracovných úloh, spokojnosť zákazníkov, a pracovné správanie (vysoké pracovné nasadenie, ochota prijímať úlohy, úsilie, dodržiavanie inštrukcií, podávanie zlepšovacích návrhov, ochota spolupracovať, prístup k ľuďom, štýl vedenia teamu, rôzne praktické zručnosti ako napr. interpersonálna komunikácia, schopnosť učiť sa. Výsledky a hlavne kvalita práce vďaka aktívnemu prístupu, vyhľadávaniu nových príležitostí, strategickému mysleniu, kreativite, cieľavedomosti, dôslednosti a vysokej miere zodpovednosti. Jedným slovom 100% spokojnosť a odporúčanie z mojej strany.

Štefan Eštók
Deputy CEO CCH
Komora daňových poradců eviduje daňové poradce a daňově poradenské společnosti v seznamu, zveřejňuje jejich adresy, kontaktní údaje, přihlášení k etickému kodexu a účast daňových poradců v kontinuálním profesním vzdělávání. Ostatní údaje si v seznamu spravují samotní poradci a poradenské společnosti.