Nabídka školení a kurzů

Digital Taxation Forum Prague 2019

VŠE Praha, 22. února 2019
Pokračující digitalizace ekonomiky přináší výzvy pro daňové systémy. Jak a kde spravedlivě a efektivně zdanit digitální transakce? Je vhodným řešením navrhovaná digitální daň? Jakým způsobem v tomto směru upravit stávající daň z příjmů a DPH?  Otázky sdílené ekonomiky, kryptoměn a další budou diskutovat odborníci z praxe, akademické sféry i státní správy.

Digital Taxation forum, které pořádá Vysoká škola ekonomická v Praze, Komora daňových poradců a Grant Thornton, je místem pro diskusi nových návrhů na zdanění digitální ekonomiky a souvisejících dopadů na podnikatele i daňové správy.

Podrobnosti ke konferenci

 

Spolupracující organizace

                         

Partneři       

 

Organizační pokyny

Účastnický poplatek

  • Standardní registrace - 3 900 Kč, pro přihlášky po 15. prosinci 2018

Účastnický poplatek studenti

  • Díky podpoře společnosti Grant Thornton má první 40 přihlášených studentů bakalářských a magisterských studijních programů účast na konferenci ZDARMA. Po obsazení sponzorovaných míst se mohou studenti účastnit za administrativní poplatek 363 Kč vč DPH.
  • Studentská registrace se nevztahuje na oběd.
  • Všichni studenti se na prezenci prokáží platným průkazem studenta.

V ceně účastnického poplatku jsou podkladové materiály, občerstvení v průběhu celého dne. Studentský vstup se nevztahuje na oběd. Ubytování součástí ceny není a účastníci si ho zajišťují individuálně.

Termíny

Nenalezeny žádné termíny kurzu


Přednášející

Phillip Baker

Phillip Baker

Philip Baker is a barrister and QC practising from Field Court Tax Chambers in Gray’s Inn. He was called to the bar in 1979, began practising in 1987 and took silk in 2002. He is visiting professor in international taxation at Oxford University and also a Senior Visiting Research Fellow at the Institute for Advanced Legal Studies, London University.

Seth G . Benzell

Seth G . Benzell

Seth is a post-doctoral associate at the MIT Initiative on the Digital Economy in the group on Productivity, Employment, and Inequality. He is an expert in the economics of automation, digitization, and networks. Seth has presented his research to academics, policymakers, governments, professional associations across four continents. Seth holds a PhD in Economics from Boston University.

Tomáš Ditrych

Tomáš Ditrych

Tomáš Ditrych is managing partner at MAVERICKS (www.mavericks.legal), a boutique law firm based in Prague with main focus on emerging companies and markets, new technology, venture capital financing, M&A transactions, IT and IP law. Tomas is counsel to many amazing tech companies, VC funds, angel investors, incubators and accelerators. He frequently lectures on topics related to startups, venture capital investments and digital economy.

Jiří Fiala

Jiří Fiala

A world-class Polymath with extensive knowledge of all technical & logical related industries with 10+ years of experience working within Enterprise Fortune 500 companies Worldwide and 5+ years within EU startup/blockchain/venture capital scene. Always curiously looking around the corner to learn anything new and then apply those experiences in all possible verticals. Currently running best foundation tech house with focus on blockchain (Simplifate) in our town and advising numerous startups on technology and business models.

Ing. Mojmír Hampl, MSc., PhD.

Ing. Mojmír Hampl, MSc., PhD.

Absolvoval VŠE v Praze a University of Surrey ve Velké Británii. V letech 1998-2002 působil jako analytik a následně senior analytik v měnové sekci ČNB, v letech 2002 - 2004 pak jako makroekonom v České spořitelně – ERSTE Group. Od roku 2004 do roku 2006 pracoval jako člen představenstva a vrchní ředitel České konsolidační agentury. Od roku 2006 byl členem bankovní rady, mezi lety 2008 a 2018 pak byl viceguvernérem ČNB. Je členem řady vědeckých a akademických rad, pravidelně přednáší a publikuje. V současnosti působí jako člen správní rady Institutu ekonomického vzdělávání INEV.

Michal Hanych

Michal Hanych

Michal je zároveň advokát i daňový poradce. Věnuje se především zdanění digitálních služeb a daňovým sporům. Aktuálně se zabývá zdaněním kryptoměn, a to především z pohledu daní z příjmů a DPH.

Gabriela  Hoppe

Gabriela Hoppe

Vedoucí oddělení daňového poradenství a jednatelkou společnosti Grant Thornton Czech Republic. Gabriela Hoppe absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 2003 je členem Komory daňových poradců a specializuje se na daň z příjmů právnických osob, daň z přidané hodnoty a daňové plánování a optimalizace.

Růžena Hrůšová

Růžena Hrůšová

odbor Nepřímé daně, Ministerstvo financí ČR

Marie  Lamensch

Marie Lamensch

Marie Lamensch is Research Professor of International and European Tax Law at the Institute for European Studies and the Law Faculty of the Vrije Universiteit Brussel. She is also visiting Professor at the Université Catholique de Louvain and the Katholieke Universiteit Leuven and a legal adviser on tax Cassation cases for a Belgian law firm.

Ladislav Mejzlík

Ladislav Mejzlík

děkan Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze, auditor.

Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer

poslanec Evropského parlamentu, bankovní a ekonomický expert

Petra Pospíšilová

Petra Pospíšilová

Prezidentka KDP ČR, daňová poradkyně ve společnosti ČSOB, a.s.

Jana Tepperová

Jana Tepperová

Katedra veřejných financí FFÚ Vysoké školy ekonomické v Praze, daňová poradkyně, členka Sekce daň z příjmů fyzických osob při Odborném kolegiu KDP ČR

Petr Toman

Petr Toman

daňový poradce, viceprezident KDP ČR, člen Sekce daně z přidané hodnoty a člen Sekce pro otázky profese daňového poradce při Odborném kolegiu KDP ČR

Hana Zídková

Hana Zídková

Katedra veřejných financí FFÚ Vysoké školy ekonomické v Praze, daňová poradkyně, členka Sekce daň z přidané hodnoty při Odborném kolegiu KDP ČR, zkušební komisařka garantující daňovou část profesní zkoušky auditora.

Pavlína Žáková

Pavlína Žáková

Zastoupení Evropské komise v ČR, Praha