Nabídka školení a kurzů

Cesta k rentiérství - akumulace hodnoty firmy

Kurz je zaměřen na problematiku budování a rozvoje své poradenské firmy – podnikatelského subjektu. Budeme se na vlastní firmu dívat pohledem majitele, který firmu směruje v čase a také pohledem investora, který chce vloženou investici dobře zúročit v podobě budoucího prodeje nebo převedení vedení firmy na nástupce z rodiny nebo určené manažery.

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen zejména pro samostatné daňové poradce a majitele daňových a účetních kanceláří.

Obsahová náplň

Maximálně využijeme společný prostor pro uvědomění si osobního vývoje, vývoje vlastní firmy a jejího dalšího směrování. Kurz je zcela mimořádný tím, že se zaměříme na problematiku v širokém časovém rozpětí. Podíváme se do minulosti, abychom si uvědomili důvody, proč jsme nyní v současné situaci. Tím si popíšeme i přítomnost, uděláme si inventuru zdrojů pro postup v budoucnosti.

Kurz je určen zejména pro daňové poradce a jejich spolupracovníky, majitele daňových a účetních kanceláří. Vzdělávání daňových poradců se většinou týká jejich profese. V tomto kurzu se soustředíme na profesi manažera firmy a na roli majitele. Získané informace a zkušenosti praxi mohou využít jak fyzické podnikající osoby, tak i majitelé obchodních společností. Současně poradci získají další témata, která mohou efektivně adresovat v rozhovorech se svými klienty.

 • Kde jsem a kam jdu? Motor, který mě pohání a volant, kterým řídím směr.
 • Jsem řidič nebo spolujezdec? 
 • Kdy jsem naposledy měnil směr? Vím jak na to?
 • Systém zodpovědných „ředitelů“
 • Generální ředitel tvoří strategii
 • Jaké činnosti mám předat? A komu?
 • Co bude s firmou? Kam až dohlédnu? 
 • Co chci - prodej nebo předání? V jaký okamžik?
 • Co budu dělat potom?

Téma workshopu volně navazuje na workshop Za co je klient ochoten platit aneb jak zvýším roční příjmy mojí firmy?

Organizační pokyny

Workshop se koná v zasedací místnosti Komory daňových poradců, Brno, Kozí 4, v 6. patře. Drobné občerstvení je zajištěno, oběd si účastníci zajišťují sami.

Program:

 • čtvrtek / program 9-16 hod., dále možno 16-18 hod. individuální práce s lektory
 • pátek 9-16 hod.

Termíny

Nenalezeny žádné termíny kurzu


Přednášející

Ing. Ondřej Choc

Ing. Ondřej Choc

Koučuje majitele menších a středních firem, pomáhá jim řídit své firmy efektivněji a mít více času pro sebe a svůj rodinný život. Ve své práci sdílí a využívá své třicetileté zkušenosti v oblasti poradenství (daňový poradce, auditor, insolvenční správce, finanční poradce, lektor) a více než desetileté zkušenosti v oblasti koučování, mentoringu, networkingu a terapií. V posledních letech navíc úspěšně vede mastermindové skupiny podnikatelů. Od devadesátých let působí ve vlastních firmách jako majitel nebo spolumajitel. Bez ohledu na to, ve kterém oboru firmy podnikaly, bylo pro jejich úspěch zásadní, aby si majitelé stanovili společnou strategii a aby ji dodržovali, resp. aktualizovali. To považuje za nezbytné pro dlouhodobé úspěšné řízení firem a svým způsobem i svého života.

Ing. Lenka Mrázová, FCCA

Ing. Lenka Mrázová, FCCA

Leadership mentorka, byznys a týmová koučka, designérka workshopů. Po 21 letech v daňovém poradenství a auditu v Proxy a PwC se nyní již 10 let věnuje rozvoji leaderů a podpoře start-upů a žen v byznysu. Je mentorkou v programech Odyssey, Equilibrium, Minerva 21, BPW na rozvoj talentovaných žen; ve start-upových akcelerátorech. Je členkou ACCA – Britské asociace certifikovaných účetních. Je členkou EMCC – European Mentoring and Coaching Council, kde je akreditována jako Senior Practitioner pro individuální koučování a Practitioner pro týmové koučování.