• Jak si vybrat poradce

Jak si vybrat daňového poradce

Publikováno 30.12.2014

Daňového poradce si můžete vybrat seznamu daňových poradců a to podle několika kritérií. Zda přijímá či nepřijímá zakázky, je či není přihlášen k Etickému kodexu nebo ke Kontinuálnímu profesnímu vzdělávání, podle kraje jeho působnosti či podle specializace nebo jazykové vybavenosti. V seznamu jsou kromě daňových poradců vedeny také právnické osoby poskytující daňové poradensví, které jsou evidovány v seznamu pod Komorou daňových poradců.

V řadě případů, zejména pokud se bude jednat o trvalou spolupráci, bude praktické hledat daňového poradce podle jeho adresy. Nejlépe proto bude zadat PSČ, na které se má výběr navázat. V seznamu je dále možné výběr zúžit podle řady parametrů, například zatržením pole "příjímá zakázky", čímž odfiltrujete ty, kteří momentálně nové klienty nepříjmají. Stejně tak můžete pomocí dalších parametrů dále svoje hledání upřesňovat dle vašeho požadavku na poptávanou službu. U vybraných daňových poradců pak můžete zohlednit i další informace, jako reference nebo informace doplněné samotným daňovým poradcem. 

Tržiště práce, které je dostupné na internetových stránkách www.kdpcr.cz, je pomocným nástrojem pro získání odborné rady ze strany daňových poradců. Vaši poptávku po daňovém poradenství nebo po daňových poradcích si můžete zadat prostřednictvím webového formuláře. Daňoví poradci tak mohou v případě zájmu reagovat napřímo a nabídnout vám své služby. Jedná se o alternativní způsob oslovení daňových poradců s poptávkou po jejich službách. 

Vyberte si poradce dnes!