Byl zveřejněn aktuální Tax Policy Report z dílny CFE

Tisknout
Publikováno 04.07.2019

CFE Tax Advisers Europe právě zveřejnila EU Tax Policy Report. Jedná se o publikaci, která shrnuje období posledního půlroku (tedy časový úsek od ledna do června letošního roku) a poskytuje evropským daňovým poradcům detailní analýzu vývoje daňové politiky na poli Evropské unie. Obsahuje také přehled vybraných judikátů Soudního dvora Evropské unie a rozhodnutí Evropské komise pokrývající druhou polovinu loňského roku.

V publikaci narazíte na široký záběr témat - od návrhu, se kterým přišla zkraje roku Komise, na hlasování v daňových otázkách na půdě EU kvalifikovanou většinou, přes neutuchající debaty a názorový vývoj ohledně zdanění digitalních gigantů, až po volby do Evropského parlamentu, v důsledku čehož mírně klesl počet legislativních návrhů.

Závěrem je na místě dodat, že autory představované publikace jsou Aleksandar Ivanovski a Brodie McIntosh a naleznete ji volně ke stažení na internetových stránkách CFE. Vydání obdobného souhrnného materiálu pro druhé pololetí roku letošního, je plánováno na začátek roku 2020.