CFE's Tax Top 5 - 26 November 2018

Tisknout
Publikováno 27.11.2018

V příloze přikládáme CFE novinky pro tento týden, kde najdete shrnutí hlavního vývoje v oblasti daňové politiky v EU a na mezinárodní úrovni. Mezi zprávy týdne především patří:

  • Na nedělním summitu čelních představitelů EU27 bylo podpořeno znění navrhované dohody o odchodu Velké Británie z EU. Kromě tohoto dokumentu posvětili účastníci také znění politické deklarace týkající se budoucích vztahů mezi EU a Spojeným královstvím. V oblasti daní obsahuje text dohody především závazky Velké Británie k pokračování v aplikaci předpisů Evropské Unie, jako jsou například standardy EU v oblasti řádné správy daní, ustanovení vnitrostátních předpisů, která zajistí účinnost směrnic DAC, a další. Text dohody však musí ještě projít britským parlamentem (předpokládaný termín jednání je 12. prosince 2018).
  • OECD na výročním zasedání Globálního Fóra pro transparentnost a výměnu informací pro daňové účely, které se konalo ve dnech 20. – 22. listopadu 2018, zveřejnila zprávu týkající se implementace Automatické výměny informací. Počet provedených výměn přesáhl čtyři a půl tisíce, a to napříč osmdesáti šesti jurisdikcemi.
  • Komise EU pro DPH zveřejnila aktualizovaná pravidla pro výklad článků 2(1)(c) a 135(1)(c) směrnice o DPH týkající se poskytování služeb v oblasti syndikátových úvěrů (VAT Directive concerning the VAT treatment of certain services provided in relation to syndicated loans). Znění těchto aktualizovaných pravidel naleznete zde.
Název souboru Velikost
CFE's Tax Top 5 - 26 November 2018.pdf 655KB Stáhnout