CFE's Tax Top 5 - 7 January 2018

Tisknout
Publikováno 11.01.2019

V příloze přikládáme CFE novinky pro tento týden, kde najdete shrnutí hlavního vývoje v oblasti daňové politiky v EU a na mezinárodní úrovni. Mezi zprávy týdne především patří:

 

Výroční zpráva CFE za rok 2018

Závěrem loňského roku zveřejnilo CFE Tax Advisers Europe, ve spolupráci s IBFD, Výroční zprávu. Členové zmíněných organizací srdečně zvou k seznámení se s touto publikací.

 

Průzkum EU v oblasti daňových politik 2018

Evropská komise zveřejnila 19. prosince Průzkum týkající se daňových politik členských států a jejich vývoje v roce 2018. Z průzkumu je patrno, že EU je na dobré cestě v otázce udržitelnosti silného ekonomického růstu, kdy navíc míra zaměstnanosti napříč jednotlivými členskými státy dosáhla rekordních čísel.

 

Ustanovení směrnice ATAD nabyla účinnosti

Hned první den tohoto roku nabylo účinnosti znění Směrnice EU proti daňovým únikům (ATAD). Tento den byl zároveň posledním dnem lhůty, kterou měly členské státy pro její implementaci. Směrnice obsahuje především pět právně závazných prostředků boje s daňovými úniky, které by měly jednotlivé státy aplikovat vůči běžným formám agresivního daňového plánování.  

Název souboru Velikost
CFE's Tax Top 5 - 7 January 2019 792KB Stáhnout