Máte povinnost k silniční dani? Termín pro podání daňového přiznání se blíží

Tisknout
Publikováno 16.01.2019

Přiznání k dani silniční je nutné podat a daň také zaplatit nejpozději do konce ledna, tj. do 31. ledna 2019. Silniční dani podléhají vozidla registrovaná a provozovaná v České republice, která jsou používaná poplatníkem daně z příjmů právnických osob (s výjimkou veřejně prospěšných poplatníků, pokud jejich příjmy nejsou předmětem daně z příjmů), nebo poplatníkem daně z příjmů fyzických osob k činnosti, ze kterých plynou příjmy ze samostatné činnosti. Zároveň dani silniční podléhají i nákladní automobily a přípojná vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny registrované v České republice. 

Daňové přiznání k dani silniční se podává za uplynulé období, tedy za rok 2018. V roce 2018 jste už platili zálohy na silniční daň, takže současná daňová povinnost je o tyto zálohy snížena. Platíte tak pouze doplatek k dani silniční. 

Pokud potřebujete odbornou radu či pomoc, neváhejte se obrátit na daňového poradce. Kontakty na odborníky najdete v seznamu daňových poradců - https://www.kdpcr.cz/seznam-danovych-poradcu .