Konference a semináře

Převod práva nakládat jako vlastník

Publikováno 10.05.2022
Převod práva nakládat jako vlastník

Zásadní otázka DPH ohledně převodu práva nakládat jako vlastník stále nerozluštěna. Nalezneme odpověď na Česko-slovenském daňovém fóru 2022?

Představujeme jedno z témat Česko-slovenského daňového fóra a panelisty z řad daňový poradců, kteří pro vás toto téma připravují k jeho prezentaci a následné diskusi v panelu se soudci Nejvyššího správního soudu a zástupci Finanční správy a Ministerstva financí.

 

Ing. Stanislav Kryl - moderátor panelu

Daňový poradce, vedoucí Sekce DPH při Odborném kolegiu KDP ČR. Stanislav Kryl je výkonný ředitel v daňovém oddělení Ernst & Young Česká republika. Absolvoval Moskevský technologický institut potravinářského průmyslu. V současnosti se specializuje na nepřímé daně, zejména na daň z přidané hodnoty. Získal bohaté zkušenosti při poskytování poradenství nadnárodním korporacím i českým společnostem napříč odvětvími. Mezi jeho klienty patří největší společnosti zejména v oblasti telekomunikací, energetiky, nemovitostí a finančních služeb. Daňové poradenství poskytuje v českém a anglickém jazyce.

 

Ing. Petra Němcová - panelistka

Daňová poradkyně KPMG Česká republika, členka Sekce DPH při Odborném kolegiu KDP ČR. Petra Němcová zajišťuje poskytování komplexního poradenství v oblasti DPH zahrnující přípravy a revize daňových přiznání k DPH, poradenství při daňových kontrolách a komunikaci ve sporech se správci daně. Petra se také podílí na revizi daňových aspektů složitějších a přeshraničních obchodních struktur a transakcí. Jejími klienty jsou výrobní a obchodní společnosti i finanční instituce.

 

 

Ing. Miriam Patiová - panelistka

Daňová poradkyňa, členka metodicko-legislatívnych komisií SKDP pre DPH a pre daň z príjmov a je tiež certifikovaným colným deklarantom. Pracovala ako vedúca oddelenia nepriamych daní v BDO, pred nástupom do spoločnosti BDO pracovala v spoločnostiach KPMG a Deloitte. Má viac ako 15 ročné skúsenosti v daňovom a colnom poradenstve na Slovensku a vo Veľkej Británii.

 

 

Seznam témat Česko-slovenského fóra
19. - 20. 5. 2022, hotel Continental Brno

  • Aktuální stav a vývoj daňové legislativy
  • Blok DPPO – Zdanitelný příjem, co má a nemá podléhat dani – aktuální judikatura a výkladové problém
  • Blok DPPO – Investice (majetek) vs. náklad – aktuální judikatura a výkladové problémy
  • Blok DPH - Převod práva nakládat jako vlastník
  • Blok DPH - Praktické problémy spojené s DPH podvody typu missing trader

PROGRAM, PŘEDNÁŠEJÍCÍ A PŘIHLÁŠKY.

 

Česko-slovenské daňové fórum je příležitostí nejen k diskusi, ale také k navázání profesních i osobních kontaktů. Pořadatelé @Komora daňových poradců ČR a @Slovenská komora daňových poradcov se těší se setkání.

Název souboru Velikost