Názory a komentáře k aktuálním tématům nově na webu Komory

Tisknout
Publikováno 09.04.2019

V posledních dnech se diskutuje problematika zahřívaných cigaret HEETS od společnosti Philip Morris. Na otázku zda měly podléhat spotřební dani již od jejich uvedení na trh odpovídá mezi dalšími odborníky i Ivo Šulc, vedoucí Sekce spotřební a ekologické daně, z Komory daňových poradců ČR. 

Ustanovením paragrafu 101 zákona o spotřebních daních jsou definovány tabákové výrobky. Mezi nimi jsou nejen samotné cigarety, které musí splňovat podmínky vymezené tímto ustanovením zákona o spotřebních daních, ale je zde zahrnut i tabák ke kouření. Tím se rozumí také řezaný tabák, popřípadě jinak dělený, kroucený nebo lisovaný do desek, a který je možné kouřit bez dalšího průmyslového zpracování,“ uvedl pro iROZHLAS.cz Šulc. 

Lze tedy dospět k závěru, že tabák, který je v zahřívaných tabákových výrobcích, je předmětem spotřební daně z tabákových výrobků podle zákona o spotřebních daních ve znění už do konce března 2019. Od dubna 2019 již není pochyb, neboť zákonodárce udělal z těchto tabákových výrobků v zákoně o spotřebních daních samostatnou kategorii,“ dodal.

Celý článek si můžete přečíst na https://www.kdpcr.cz/pronbspmedia/temata-a-komentare/stat-prisel-o-stovky-milionu-ze-zahrivacich-cigaret-analyzu-ze-je-neslo-danit-ale-nema.