Martin Tuček, profesně propojen s Komorou od jejího založení

Publikováno 21.06.2022

Martin srovnává postavení daňových poradců v počátku fungování Komory a nyní. Jeho zkušenosti jsou cenné v souvislosti s generačním předáváním odpovědnosti v rámci firmy. Nedílnou součástí profese daňového poradce je podle něj digitalizace procesů, které je velkým fanouškem. Zamýšlí se také nad důležitostí pojištění daňového poradce a o své nové životní roli.

V podcastu uslyšíte:

  • 1:02 - Komora funguje již téměř 30 let, některé věci se změnily a některé zůstávají stejné. Daně se vyvíjí a neustále vznikají nové otázky. Finanční správa zaznamenala velký posun. Úroveň znalostí a techniky se zásadně zvýšila. 
  • 3:00 - Co Martina přivedlo do světa daní? Martinovo působení v Komoře od doby založení Komory, až po roli prezidenta. Vyzdvihuje tým Prezidia, se kterým pracoval, ale také velmi dobrou spolupráci s kanceláří KDP ČR v Brně.
  • 5:20 - Martin působí také v roli moderátora v Setkání s osobností. Následující setkání, které se plánuje je setkání s Karlem Šimkou, předsedou NSS (naplánováno na 6.10.2022).
  • 8:00 -  K čemu Martin kloní více - k auditu, či k daňovému poradenství? Co je důležité si uvědomit při předávání podnikání dětem?
  • 10:00 - Práce v týmu znamená, že musíš sdílet nejen informace, ale i zkušenosti. Nebát se, že lidi třeba odejdou se znalostmi, které jsi jim předal; vytrvat. Odměnou je, že lidé pracují dobře a nakonec i lépe než ty a to je okamžik, kdy si člověk uvědomuje, že musí dát prostor těm ostatním.
  • 15:00 - Diskuse nad digitalizací a změnou vedení komunikace s klienty v online prostředí.
  • 19:00 - Pohled na pojištění daňových poradců

Podcast můžete sledovat také na svých oblíbených platformách:

Všechny epizody a podrobné informace k podcastu naDANĚ najdete na kdpcr.cz/informace/aktuality/podcasty