Vítěz soutěže diplomových prací pořádané Komorou v 2022 v podcastu Komory

Publikováno 21.02.2023

V nejnovějším díle našeho podcastu jsou hosté v přesile. Pozvání totiž přijali Pavel-Michal Rabousek, vítěz Soutěže diplomových prací a Pavla Polanská, vedoucí Pavlovy práce, daňová poradkyně a zkušební komisařka. Pavel soutěž vyhrál s diplomovou prací na téma Režim DPH u elektronických rozhraní.
Ale jak se vlastně student Právnické fakulty UK a diplomacie na VŠE dostal k daním? Chce se jim věnovat i nadále, nebo se bude specializovat jiným směrem? Pavlu všichni známe ze zkoušek, kde ji potkáváme jako zkušební komisařku, studenti ji navíc znají i z obhajob, kde byla vždy v pozici oponenta. Jaké to ale bylo vést diplomovou práci od samého začátku a musela se dlouho rozmýšlet?

O soutěži:
Do soutěže se přihlásilo 15 soutěžících ze 7 vysokých škol. Odborná hodnotící komise ocenila tři nejlepší práce na základě celé řady kritérií - invenčnost a argumentační přesvědčivost práce; soulad s profesí daňového poradce; využitelnost závěrů v praxi a míry dodržení nosného tématu.

Vítězné práce 5. ročníku
 

Epizodu si můžete poslechnout také na Vašich oblíbených platformách:

Pokud Vás zajímají informace k soutěži, poslechněte si také článek "Komora pořádá 5. ročník soutěže diplomových prací!" (5.4.2022) vydaný po vyhlášení minulé soutěže. Vyhlášení dalšího ročníku připravujeme, budeme Vás informovat v průběhu března.