Petra Pospíšilová a Martin Tuček se zúčastnili jednání s Adrejem Babišem a Alenou Schillerovou

Tisknout
Publikováno 01.02.2018

S předsedou vlády Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou se poslední lednový den letošního roku setkali zástupci ze zákona zřízených profesních komor. Za Komoru daňových poradců ČR se zúčastnili Petra Pospíšilová, prezidentka Komory, a Martin Tuček, viceprezident Komory.
Hlavními tématy setkání byly elektronická evidence tržeb, růst administrativy, podmínky podnikání, komunikace s úřady a rovněž státní podpora pro menší zaměstnavatele. 
Premiér na schůzce potvrdil svůj zájem se pravidelně, jednou za čtvrt roku, se zástupci komor setkávat s tím, že jednání se dle diskutovaného tématu zúčastní i ministr daného resortu.  
Zájmem Komory daňových poradců ČR je projednat zachování profesní mlčenlivosti a vymezení podmínek přístupu orgánů státu do spisů členů Komor, ochranu profese před vinklařením, povinnosti využití digitálních technologií v profesi - povinné podávání daňových přiznání, EET a zatěžování podnikání nadbytečnými administrativními povinnostmi a novými sankcemi.
Za profesní komory se kromě Komory daňových poradců ČR setkání zúčastnili představitelé České lékařské komory, České lékárnické komory, Exekutorské komory ČR, České komory architektů, Českomoravské komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Komory patentových zástupců ČR, České stomatologické komory, Komory veterinárních lékařů ČR, České advokátní komory a Komory auditorů ČR.