Podcast naDANĚ

Nastražte uši naDANĚ

Publikováno 14.07.2022

Od února Komora začala vydávat pravidelně podcast naDANĚve kterém jste se každé úterý mohli setkat s některou se zajímavých osobností Komory, nebo formou audiočlánku dozvědět informace z oblasti daní, života v Komoře, či zaposlouchat do témat osobního rozvoje. 

Nové epizody pro Vás připravujeme opět od září. Pokud jste zatím neměli čas si některé epizody přehrát, nabízíme Vám celkový přehled.

Přejeme Vám hezké léto!

kancelář Komory

 

Rozhovory s osobnostmi (playlist na youtube) - rozhovory vede Matěj Nešleha, člen Prezidia KDP ČR.
 

Audiostřípky z digitálního světa:

 • Odvrácená tvář digitalizace 
  Aktivity hackerů zesílily adekvátně tomu, jak se do digitálního prostředí přesunují další činnosti a uživatelé. Postupy ale zůstávají stejné. Co znamenají pojmy - phishing, scam call, vishing, či spoofing? Nástrahy QR kódu; Jak se můžeme bránit?

 • Quo vadis, datové schránky? 
  Jak spolehlivý je tento nástroj a kolik zpráv již tímto systémem prošlo? Jaký je rozdíl v užívání datových schránek pod optikou veřejnoprávních a soukromoprávních parametrů? Jaký je další předpokládaný vývoj datových schránek?

 • Elektronická pošta ve světle judikatury 
  Zamyšlení nad věrohodností a spolehlivostí tohoto nástroje a analyzuje prokazatelnost doručení před soudy. Uvádí opět příklady z judikatury.

 • Konec prostého elektronického podpisu? Do jakých čtyř skupin můžeme rozdělit elektronické podpisy a jaká je jejich definice? Autor se zamýšlí nad mezemi prokazatelnosti a dlouhodobé použitelnosti písemností a uvádí příklady z judikatury.

Audiočlánek z oblasti daní:

 • Daňové novinky a aktuality u daně z příjmů fyzických osob
  Minulý rok přinesl pro fyzické osoby řadu významných změn, jejichž znalost je nutná pro přípravu přiznání k dani z příjmů. Je tu i několik změn, které byly schváleny již v roce 2021, ale účinnost těchto změn je až od 1. ledna 2022. A protože snad každý poplatník daně z příjmů fyzických osob nyní řeší otázky týkající se daňových povinností, nabízíme shrnutí toho nejdůležitějšího.


Audiočlánky pro Váš osobní rozvoj:

 • Nejcennější dopis klientovi je naše faktura
  Jaký máte pocit při vystavení, podpisu, odsouhlasení faktury za vaši práci? Jste hrdí na částku, kterou fakturujete? Udělali jste dobrou práci a potvrzujete nyní svou přiměřenou odměnu? Zamyšlení Lenky Mrázové, koučky a mentorky, nad tím, jakou cenu vlastně mají služby, které poskytujete.
 • Jak využít lhůty pro svůj osobní rozvoj
  „Na nás daňaře obvykle platí lhůty a termíny. Ty jsou pro nás „posvátné“, protože jsou stanovené zákonem, správcem daně nebo klientem. Nutí nás totiž dělat věci nezbytné k dosažení stanoveného cíle v požadované kvalitě. Kolik z nás však tento jednoduchý, ale účinný nástroj reálně využívá k dosažení svých osobních cílů?“
 • Motivace, to je síla! 
  Co se vám vybaví, když se řekne motivace? Přemýšleli jste někdy o tom, co vás motivuje „uvnitř“ a co „vně“? Zamýšleli jste se někdy nad tím, jaké jsou společné rysy toho, co nás vnitřně motivuje? Víte, jak dostat "motor" vašeho týmu do vysokých obrátek?
 • Psychická odolnost – základní výbava do dnešní doby 
  Anita Crkalová a Hana Vykoupilová provází daňové poradce kurzy psychické odolnosti od roku 2019. Nyní pro vás připravily a namluvily audiočlánek zaměřený na zvládnutí náročného období. Psychická odolnost se často definuje jako schopnost dobře zvládat změny a zátěžové situace. A to je zvlášť potřebné právě v současné době. Ne nadarmo se říká, že jedinou jistotou je změna.
 • Inspirace pro řečníky v online prostředí 
  Přednášíte, nebo vedete pracovní jednání v online prostředí? Sledujete online setkání jako diváci? V tom případě Vás zveme k poslechu rozhovoru zaměřenému na práci v online prostředí. Pamatováno je také na to, čemu se v onlinu raději vyvarovat. Téma připravil Pavel Lampa, daňový poradce, člen sekce Neziskových organizací, který má současně také bohaté zkušenosti jako ochotník. Rozhovor vede Irena Kubicová. 


Audiočlánky ze života Komory:

 • Ohlédnutí za činností Komory v roce 2021
  Rok 2021 byl pro Komoru daňových poradců plný zajímavých aktivit a zkušeností. V některých ohledech to byl rok plný pozitivních změn, v jiných to bylo spíše naopak. Vývoj pandemie COVID-19 byl v průběhu roku poněkud proměnlivý a stejně tak protiepidemická opatření, která se dotýkala Komory, jejích akcí, zaměstnanců, ale i daňových poradců, říká Radek Neužil, tajemník Komory ve svém úvodníku ve Zprávě o činnosti, která vychází v tištěné podobě právě v těchto dnech.
 • Komora pořádá 5. ročník soutěže diplomových prací 
  Jsme velmi rádi, že si soutěž, kterou jsme poprvé vyhlásili v roce 2018, našla své místo mezi studenty, kteří se zajímají o daňovou problematiku a mají odvahu a chuť se této soutěže zúčastnit. Patříte mezi takové studenty? Nebo jste vedoucími či oponenty takových prací? Zajímá vás, jak by diplomovou práci hodnotili odborníci z praxe nebo jestli by vaše diplomová práce byla přínosná pro praxi? Doporučení členky hodnoticí komise, Zuzany Rylové: Popusťte uzdu fantazii, ale stavějte na kvalitních informacích.