Názory Komory pravidelně zaznívají v médiích

Tisknout
Publikováno 08.02.2017
Autor: Ing. et Ing. Kateřina Foretová

Komora daňových poradců se snaží o pravidelné komentování aktuálního dění v médiích. Od počátku roku tak vydala již 3 tiskové zprávy týkající se schválených změn v daňových předpisech (Daňové předpisy se opět komplikují; Novela daňového řádu se přiblížila evropským standardům; Ministerstvo financí zamrzlo při přípravě EET v internetové době ledové a pravidla se tak opět mění na poslední chvíli). Poukazujeme na to, že schvalování takto důležitých změn na poslední chvíli vnáší velké nejasnosti k účinnosti jednotlivých změn a ve většině případů si pak občané ani podnikatelé v praxi neporadí bez odborné pomoci. Navíc novela daňových předpisů představuje komplexní změnu téměř všech daňových předpisů, které jsou mnohdy velmi problematické. 

Problematiku schvalovaní změn daňových předpisů na poslední chvíli komentovala v Radiožurnálu v hlavních zprávách v 18:10 hodin i prezidentka Komory daňových poradců, Ing. Petra Pospíšilová. Rozhovor je k dispozici zde.

Komora se objevuje i v dalších médiích. Takovým příkladem je i komentování změn, které živnostníkům přinese daňový balíček, Ing. Jiřím Nesrovnalem, členem Prezidia KDP ČR pro portál Podnikatel.cz. Na článek se můžete podívat zde.