Podcast naDANĚ

Zveme Vás v závěru roku k poslechu podcastu naDANĚ

Publikováno 19.12.2022

Podcast naDANĚ Vám přináší od února tohoto roku rozhovory se zajímavými osobnostmi z daňového světa. Ve studiu se vystřídala téměř dvacítka osobností, se kterými vedl rozhovor Matěj Nešleha, člen Prezidia KDP ČR. Pokud jste neměli v průběhu roku čas, zde najdete vše na jednom místě. Přejeme příjemný poslech :)

Rozhovory s osobnostmi (playlist na youtube)

Audiostřípky z digitálního světa:

 • Odvrácená tvář digitalizace 
  Aktivity hackerů zesílily adekvátně tomu, jak se do digitálního prostředí přesunují další činnosti a uživatelé. Postupy ale zůstávají stejné. Co znamenají pojmy - phishing, scam call, vishing, či spoofing? Nástrahy QR kódu; Jak se můžeme bránit?

 • Quo vadis, datové schránky? 
  Jak spolehlivý je tento nástroj a kolik zpráv již tímto systémem prošlo? Jaký je rozdíl v užívání datových schránek pod optikou veřejnoprávních a soukromoprávních parametrů? Jaký je další předpokládaný vývoj datových schránek?

 • Elektronická pošta ve světle judikatury 
  Zamyšlení nad věrohodností a spolehlivostí tohoto nástroje a analyzuje prokazatelnost doručení před soudy. Uvádí opět příklady z judikatury.

 • Konec prostého elektronického podpisu? Do jakých čtyř skupin můžeme rozdělit elektronické podpisy a jaká je jejich definice? Autor se zamýšlí nad mezemi prokazatelnosti a dlouhodobé použitelnosti písemností a uvádí příklady z judikatury.

 • Bitcoin - bezdomovec hledající v právní džungli své místo

Audiočlánek z oblasti daní:

 • Daňové novinky a aktuality u daně z příjmů fyzických osob
  Minulý rok přinesl pro fyzické osoby řadu významných změn, jejichž znalost je nutná pro přípravu přiznání k dani z příjmů. Je tu i několik změn, které byly schváleny již v roce 2021, ale účinnost těchto změn je až od 1. ledna 2022. A protože snad každý poplatník daně z příjmů fyzických osob nyní řeší otázky týkající se daňových povinností, nabízíme shrnutí toho nejdůležitějšího.

Audiočlánky pro Váš osobní rozvoj:

 • Nejcennější dopis klientovi je naše faktura
  Jaký máte pocit při vystavení, podpisu, odsouhlasení faktury za vaši práci? Jste hrdí na částku, kterou fakturujete? Udělali jste dobrou práci a potvrzujete nyní svou přiměřenou odměnu? Zamyšlení Lenky Mrázové, koučky a mentorky, nad tím, jakou cenu vlastně mají služby, které poskytujete.
 • Jak využít lhůty pro svůj osobní rozvoj
  „Na nás daňaře obvykle platí lhůty a termíny. Ty jsou pro nás „posvátné“, protože jsou stanovené zákonem, správcem daně nebo klientem. Nutí nás totiž dělat věci nezbytné k dosažení stanoveného cíle v požadované kvalitě. Kolik z nás však tento jednoduchý, ale účinný nástroj reálně využívá k dosažení svých osobních cílů?“
 • Motivace, to je síla! 
  Co se vám vybaví, když se řekne motivace? Přemýšleli jste někdy o tom, co vás motivuje „uvnitř“ a co „vně“? Zamýšleli jste se někdy nad tím, jaké jsou společné rysy toho, co nás vnitřně motivuje? Víte, jak dostat "motor" vašeho týmu do vysokých obrátek?
 • Psychická odolnost – základní výbava do dnešní doby 
  Anita Crkalová a Hana Vykoupilová provází daňové poradce kurzy psychické odolnosti od roku 2019. Nyní pro vás připravily a namluvily audiočlánek zaměřený na zvládnutí náročného období. Psychická odolnost se často definuje jako schopnost dobře zvládat změny a zátěžové situace. A to je zvlášť potřebné právě v současné době. Ne nadarmo se říká, že jedinou jistotou je změna.
 • Inspirace pro řečníky v online prostředí 
  Přednášíte, nebo vedete pracovní jednání v online prostředí? Sledujete online setkání jako diváci? V tom případě Vás zveme k poslechu rozhovoru zaměřenému na práci v online prostředí. Pamatováno je také na to, čemu se v onlinu raději vyvarovat. Téma připravil Pavel Lampa, daňový poradce, člen sekce Neziskových organizací, který má současně také bohaté zkušenosti jako ochotník. Rozhovor vede Irena Kubicová. 
 • A je po prázdninách aneb jak využít letní energie - Jak využít energie, kterou jsme získali během letních měsíců? Jak podpořit motivaci zaměstnanců i svoji? Jaké jsou výhody plánu rozvoje sebe a zaměstnanců? Jak vytvořit efektivní plán rozvoje? Autor článku Peter Chrenko, daňový poradce, zakladatel people Xperience center


Audiočlánky ze života Komory:

 • Ohlédnutí za činností Komory v roce 2021
  Rok 2021 byl pro Komoru daňových poradců plný zajímavých aktivit a zkušeností. V některých ohledech to byl rok plný pozitivních změn, v jiných to bylo spíše naopak. Vývoj pandemie COVID-19 byl v průběhu roku poněkud proměnlivý a stejně tak protiepidemická opatření, která se dotýkala Komory, jejích akcí, zaměstnanců, ale i daňových poradců, říká Radek Neužil, tajemník Komory ve svém úvodníku ve Zprávě o činnosti, která vychází v tištěné podobě právě v těchto dnech.
 • Komora pořádá 5. ročník soutěže diplomových prací 
  Jsme velmi rádi, že si soutěž, kterou jsme poprvé vyhlásili v roce 2018, našla své místo mezi studenty, kteří se zajímají o daňovou problematiku a mají odvahu a chuť se této soutěže zúčastnit. Patříte mezi takové studenty? Nebo jste vedoucími či oponenty takových prací? Zajímá vás, jak by diplomovou práci hodnotili odborníci z praxe nebo jestli by vaše diplomová práce byla přínosná pro praxi? Doporučení členky hodnoticí komise, Zuzany Rylové: Popusťte uzdu fantazii, ale stavějte na kvalitních informacích.